Biblijne Wyjście z Raju 2010

  • eljasz
  • Autor
  • Gość
  • Gość
1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #36 przez eljasz
Biblijne Wyjście z Raju 2010 was created by eljasz


Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » niedziela, 6 czerwca 2010, 17:08


Chciałbym postawić pytanie o moment wyjścia z Raju Adama i Ewy zarazem przeciwstawiając się pejoratywnemu rozumieniu tego momentu.
Gdyby przyjąć założenia p. Janusza za właściwe, opowieść o wygnaniu z Raju mogłaby byc jedynie alegorycznym przedstawieniem wprowadzania człowieka do rzeczywistości najcięższej materii z wcześniejszym nałożeniem nań praw tą rzeczywistością władających. Adam i Ewa noszący się nago - bez ubrań w Raju oznacza bytowanie jeszcze jako dusza - świadomość (informacja, skłaniając się do terminologii p. Janusza) "wewnątrz" (czyli w prarzeczywistości, bo samych rzeczywistości w zależności od ich gęstości, niczym cebula, zakładam, jest wiele) zaś moment przyoblecenia w ubranie jest umieszczeniem w/w duszy w ciele (ubranie jej w ciało). Moment, kiedy oboje jedzą z drzewa dobra i zła po namowie Szatana jest oddaniem się we władanie świata materii barionowej (wraz z jej władcą - znów ukłon w stronę terminologii wykładu) oraz momentem poznania praw oraz dualistycznej natury świata fizycznego.

SadomasloRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez eljasz » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 19:45
co to jest ma DWA zęby w .. i długi ogon. .
chcesz sięgać głęboko ale niestety podstawy są odmienne od twoich dotychczasowych nauk..
na forum poczytaj, a znajdziesz taki temat i wyjaśnienie

kilka dni czekam i nic .. dopisane 2010-06-10
chyba nierozsądnie jest zadawanie jakichkolwiek pytań gościom na moim forum, bo to przecież tylko oni mają do tego prawo i żadnego poczucia na udział w odwrotnej zabawie by coś z siebie dać zanim wykorzystają mnie do swoich działań.
rozwiązanie jest na
viewtopic.php?f=6&t=29
Morze Informacji, Wejście do sieci.


eljaszRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » niedziela, 27 czerwca 2010, 08:30
Należą Ci się przeprosiny. Odebralem to jako pytanie retoryczne. A swoją drogą, czy moglibyśmy ten temat rozszerzyć o kolejne interpretacje tekstu Biblii??? To juz pytanie wprost;), nie retoryczne - zarówno do Czytelników jak i p. Janusza.

SadomasloRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » niedziela, 27 czerwca 2010, 16:08
"Odwrotna zabawa", tj. zadawanie pytanie czytelnikom, jest jak najbardziej na miejscu. Przynajmniej ja się mocno przychylam, bo dyskutuję z chęcią. A i wiele jest tematów do dyskusji...

SadomasloRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez eljasz » wtorek, 29 czerwca 2010, 08:54


nadal jest aktualne moje pytane w temacie - Pytania podstawowe —› Priorytet miłowania.
wydaje mnie się, że właśnie w wykładzie wyjaśniam odpowiednie wątki w zupełnie innym spojrzeniem, czyli w tłumaczeniu na obowiązujący język "naukowy". podaję alfabet rozumienia zapisów, ale jeśli się o nim nie poczyta to trudno o czymkolwiek rozmawiać.
biblia w swych wątkach, przekazach Boga nigdy nie odnosi się do świata materialnego MIMO, że używa symboli tego świata i ich powiązań.
jednak zasadnicza różnica polega na SKUTKACH. i tak jak poruszyłeś pierwszy wątek o Adamie i Ewie, tak są i następne np. o tęczy, potem są i o zakazie jedzenia mięsa i dalsze. jednak najczęściej czytanie Pisma św. kończy się na tym mięsie z czego powstają tzw. sekty.
a kto czytał o budowie i wystroju świątyni ? aby zrozumieć budowę wszechświata i np. cząstek podstawowych. oczywiście w wykładzie sprawa jest wyjaśniona i teraz mogę tylko odwoływać się do najnowszych odkryć i wskazywać, że "ja to już opisałem" jednak nie mam z kim na ten temat rozmawiać.
polecam najnowszy nr "świata nauki" 06/2010 i artykuł o neutrinach.
jest tam duże zdjęcie z rozpadu cząstek na którym naukowcy zobaczyli jeden szczegół - neutrino, ale nie widzą reszty, bo ich znaczenia nie znają.
może ty, może kto inny jest w stanie zdobyć i udostępnić ogółowi skan cyfrowy tego zdjęcia, to czarno na białym wskażę elementy opisane przeze mnie w wykładzie i ich znaczenie w tworzeniu cząstek.


eljaszRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez eljasz » czwartek, 1 lipca 2010, 08:37

po kilku godzinach poszukiwać udało mi się znaleźć te zdjęcie w internecie -
www.symmetrymagazine.org/pdfs/200908/logbook.pdf

porównaj teraz z moim rysunkiem w wykładzie rozdział XV -

na zdjęciu są doskonale uwidocznione pętle w jakie wpada cząstka-elektron po rozpadzie neutrino.
zdarzenie tego typu, obserwowane w komorze pęcherzykowej Gargamelle w C.E.R.N. w 1972 roku.
analizująca oddziaływania wiązki neutrin dostarcza jednego z największych fizycznych odkryć : neutrina mogą oddziaływać z inna cząstką i pozostać neutrinami.

wnioski to odrębny temat być może otworzę nowy temat jeśli będzie zainteresowanie jakiegoś specjalisty.

dopisane - temat przeniesiony i rozwinięty Problemy współczesnej fizyki cz 1

eljaszRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » sobota, 3 lipca 2010, 08:09


Nie chciałbym, abyś czekał na specjalistę do udzielenia odpowiedzi, p. Januszu, ale wypełnił zobowiązanie - czylijak Pan stwierdził: "czarno na białym wskażę elementy opisane przeze mnie w wykładzie i ich znaczenie w tworzeniu cząstek."
Co do przywołanego przez Ciebie momentu rozpadu i sposobu w jaki to następuje - domyslam się, że wskazujesz iz wszystko odbywa się na powierzchni struny. Wsponme w tym momencie o moim własnym podeściu do kreacji materii nie zagłębiając się w szczegóły. Otóż cała nasza rzeczywistośc jest ferią promieni świetlnych, które skręcają się w sobie (kilkukrotnie-tak powstają cząsteczki- podobnie jak pył skręca się w kształty kul pod wpływem niskich tonów) według drgań strun (które z tego względu umieściłem "wewnątrz" cząsteczek) - co prawda, tutaj nawet pasowałaby Pańska teoria budowy metrii na powierzchni strun, co i u mnie wyjaśniałoby zaginanie i skręcanie promieni świtlnych. Tak więc materia w istocie jest bardzo lekka - eteryczna, zaś przenikanie się przedmiotów uniemożliwa napięcie powierzchniowe cząsteczek - akurat to jest rzecza od dawna przyjętą, że siedząc na krześle tak naprawdę się nad nim unosimy. Jeżeli zaś chodzi o to, co nadaje wszystkiemu dookoła wartość rzeczywistości, to uważam, że jest to po prostu brak szerszej perspektywy. Obraz w telewizorze wydaje się nam sztucznym tworem - jedynie kopią rzeczywistości tylko dlatego, że widzimy również to, co jest wokół odbiornika,czyli postrzegamy w szerokiej perspektywie. Będąc tutaj nie mamy takiej możliwości. Mam nadzieję, ze udało mi się Pana sprowokować do wpisu na temat Pańskiej teorii kreacji materii.

SadomasloRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez eljasz » niedziela, 4 lipca 2010, 09:42
Jak się kreuje materię w TEJ rzeczywistości to napisałem w wykładzie. Bo zbudowano (urządzenia do produkcji) już do tego celu odpowiednie cząstki i materię i masę, natomiast sprawa kreacji materii na początku Istnienia to zupełnie odrębny temat, który zaczyna się przy neutrinie, z czym związane jest neutrino.
Jakoś nie umiemy się porozumieć (albo ja nie rozumiem co piszesz), bo nie mamy wspólnych TEKSTóW DO ANALIZY I DYSKUSJI.
Ja polecam jakiś materiał do zapoznania, a ty go nie czytasz, ty coś wypisujesz ale ja nie rozumiem o czym ten fragment, jakie źródło, jakie dowody doświadczalne.
Przy strunach napisałem np. o tworzeniu pola magnetycznego w odpowiednich warunkach zmiany pędu cząstki czego doświadczalnie w laboratorium ziemskim nie da się uzyskać i na zamieszczonym rozpadzie jest to widoczne. Z jednej strony powstaje (jest zaznaczony plusowa cząstka), a na kolejnej strunie powstaje lub jest inicjowany minusowy ładunek itd.
to powoduje raz przyciąganie elektryczne, a dwa magnetyczne, TWORZY Się DIPOL MAGNETYCZNY.
Jednak to opisałem, a reszta jeszcze do odkrycia.

Jedak ja nie rozumiem co piszesz – dlatego że posługujesz się prymitywnym językiem internetowych wypocin ze stron ezoterycznych typu poszukiwaczy duchów.np. materia rzadka, rzeczywistość jest ferią promieni świetlnych, materia w istocie jest bardzo lekka - eteryczna, siedząc na krześle tak naprawdę się nad nim unosimy..., itd. ten język obowiązuje od co najmniej 50 lat, kiedyś tekst pisany potem kserowany.
po co mamy siedzieć na stołku skoro można leżeć, wisieć ... a czynność siedzenia będzie symulowana w twoim mózgu, bo po to masz czujniki układu odśrodkowego.
Dla mnie nie istnieje żadne święcące światło tylko pole elektromagnetyczne zawarte albo w strunie, albo poza nią.
Szukasz masy gdy jej nie ma, bo tyle udowadnia nauka, że atom jest pusty.
Poczytaj coś w końcu z zakresu doświadczalnego i analizuj w innych układach początkowych dając połączenia z całym szeregiem powiązań życiowych, albo odnieś się do całości tego co ja w tym względzie napisałem i zarzucaj, udowadniaj niekompetencję, nieudolność i głupotę.


eljasz


Re: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » niedziela, 4 lipca 2010, 14:02


Napisałem co ja sądzę o temacie i poprosiłem o to samo Ciebie - ja tu wszystko zrozumiałem. Teoria o zawijającym się świetle jest zbieżna z teorią teoria twistorów. Jeżeli piszesz o kreacji materii na początku istnienia, to nie sądze, że ta kreacja się skończyła - cząsteczka istnieje długo (gdzieś wyczytałem, że10 do 16ej lat) ale nie jest wieczna. Nie siedze na ezoterycznych stronach - daleko mi do tego, więc sposób wyrażania się nie z tamtąd. Unoszenie sie nad krzesłem i napięcie powierzchniwe materii - kwestia powracająca w wielu teoriach fizyki kwantowej

SadomasloRe: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » niedziela, 4 lipca 2010, 14:06
A, swoja drogą, i tak nie odpowiedziałeś, więc sam łamiesz reguły zabawy, o ktorych przestrzeganie upraszasz innych.


Re: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez eljasz » niedziela, 4 lipca 2010, 18:50


i tym sposobem paranoicznego odpowiadania na poszczególne odpowiedzi typowym dla istoty internetowego komunikowania się doszliśmy do całkowitej utraty tematu głównego. zadałem pytanie o bliźniego, jest również CIEKAWE pytanie o słońcu (gdzieś na forum).
Jestem gospodarzem i piszę co uważam za stosowne i kiedy uważam za potrzebę rzucenia nowej WIEDZY.
a skąd u ciebie takie bełkotliwy język, czy od tu twistorów, - teoria twistorów, wielu teoriach fizyki kwantowej - no właśnie TEORIACH. a jak mówię o praktyce i rzeczywistości.

eljasz

Re: Biblijne Wyjście z Raju

UNREAD_POSTprzez Sadomaslo » czwartek, 18 listopada 2010, 12:02
Przyjąłem, dziękuję, pozdrawiam.

Sadomaslo
Ostatnia1 rok 3 miesiąc temu edycja: eljasz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.156 s.